Як “Життєві навички” допомагають змінюватися

Одного дня до дитячого простору м. Ізюм звернулася мама 14-річної дівчини з таким запитом: «Моя донька самотня, скута, майже ні з ким не спілкується. Ми дуже сподіваємося на вашу допомогу».

Психологи запропонували Софії* відвідування групу «Життєві навички та стресостійкість молоді та дітей».

За словами психолога, на перших заняттях дівчина сиділа осторонь та обрала роль спостерігача. Проте вправи, що не потребували взаємодії, охоче виконувала. На питання відповідала коротко і не дуже проявляла ініціативу у спілкуванні. Поступово дівчина почала висловлювати свої думки більш активно і проявляти інтерес до взаємодії з іншими дітьми.

– На сьогодні дівчина бере активну участь в обговореннях та впевнено висловлює власну думку, навіть, якщо вона відрізняється від думки інших. На останньому занятті малювала свій портрет у повний зріст, усвідомлює кордони тіла та емоції, що виникають під час спілкування. Наша команда з радістю спостерігає за цими змінами.

«Я трохи схожа на хлопця характером (посміхається). Можливо тому інші дівчата інколи стороняться мене. Мене це засмучувало, але тепер я усвідомлюю, що я така, яка є, і зі мною все гаразд. А заняття ваші класні, багато цікавого тут для мене», – поділилася дівчина своїми думками.

Захід проведено в рамках реалізації проєкту «Реагування на надзвичайні ситуації для задоволення потреб у захисті постраждалих від війни та переміщених дітей (включаючи дітей без супроводу, розлучених із сім’єю та/або інституціалізованих) та їхніх сімей в Україні» у партнерстві з Save the Children in Ukraine за фінансування Європейського Союзу. Висловлені погляди та думки належать лише автору і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу та Save the Children.

*-ім’я змінено.