Як Софія стала опорою для своєї родини у 17 років

Софії* лише сімнадцять, але життя вже не раз випробовувало її на міцність.

Дівчина*, яка в свої юні роки мала б мріяти про майбутнє та насолоджуватися дитинством, довелося стати головою родини для чотирьох братів і сестер.

Під час деокупації міста, де жила родина, матір залишила дітей.

На фоні стресових подій хвороба дівчини, що колись рідко давала про себе знати, тепер посилилась. Через епілепсію життя Софії часом ставало ще складнішим, а обстеження та лікування — недосяжною розкішшю.

Бабуся, яка жила неподалік, не могла допомогти, бо вона мала доглядати свого сина, який потребує постійного нагляду. Софія залишилася зі своїм болем і турботами єдиною дорослою в цій маленькій родині.

Тягар зради, нестача коштів, а ще й загроза відключення газу в будинку напередодні зими пригнічувало дівчину. Вони жили на пенсію бабусі та гуманітарну допомогу, а також тримались на вірі в те, що прийде день, коли стане легше.

Зі знайомством з БФ «Слов’янське серце» у життя Софії та її родини прийшли не просто слова підтримки, а реальна допомога. Почалися кроки, які принесли зміни на краще: Софія та її брати й сестри отримали рюкзаки з канцелярією для навчання, необхідний одяг, взуття, нетбук і навіть пральну машину від благодійників. Дівчинку підтримували й емоційно, перенаправивши до психолога в «Простір дружній до дітей», а також надавали психологічну підтримку для всієї родини, аби вони мали сили впоратися з труднощами.

Соціальні працівниці допомогли бабусі встановити опіку над дітьми, що надало більше можливостей вирішувати нагальні виклики.

Софія разом із бабусею отримали екстрену фінансову допомогу, яку вирішили витратити на необхідне медичне обстеження дівчини.

Дівчина будує плани на навчання наступного року і вірить, що попри всі труднощі, їхній шлях уперед веде до стабільного та безпечного майбутнього.

*-ім’я змінено.

Психосоціальну підтримку на де-окупованих територіях діти та їх сім’ї отримують завдяки ЄС та Save the Children in Ukraine

Висловлені погляди та думки належать лише автору (авторам) і не обов’язково відображають погляди Європейського Союзу. Європейський Союз не може нести за них відповідальності. Save the Children не обов’язково поділяє погляди, викладені в матеріалі.

Залишити коментар

Коментарі

Тут ще немає коментарів. Чому б вам не розпочати дискусію?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *