Тетяна Мартищенко народилася на Донеччині, в Тельманівському (нині Кальміуському) районі.
До 2014 року очолювала відділ освіти Тельманівської районної державної адміністрації, а після тимчасової окупації району залишилася вірною присязі державного службовця і виїхала із захопленої ворогом території. Але не розірвала зв’язки з рідною областю. Другим домом стало селище Нікольське Маріупольського району Донецької області. У 2017 році склала Присягу посадової особи місцевого самоврядування, якій залишається вірною і сьогодні.
Після, вже другого у житті, переміщення на підконтрольну Україні території та відновлення доступу до мобільного зв’язку та мережі інтернет, Тетяна Сергіївна, перш за все, розпочала пошуки людей громади, зокрема освітян та своїх колег. Шукала через соціальні мережі, через особисті повідомлення та дзвінки. Раділа кожному почутому голосу та повідомленню, в якому було: «так, я виїхав/виїхала, готова/готовий працювати і надавати свою допомогу». Так, крок за кроком, мешканці об’єднувалися навколо громади.
У 2024 році Тетяна Сергіївна стала ініціатором підготовки книги пам’яті, спогадів та свідчень жителів Нікольської громади «Ми були, є і будемо», присвяченій долі людей під час російсько-української війни. Ця ініціатива була підтримана однодумцями, педагоги та працівники культури доклали максимум зусиль і вже у вересні 2024 року відбулася презентація книги, підготовленої людьми-патріотами України та громади.
Тетяна Сергіївна продовжує активно розвивати соціальну сферу, працює над розвитком Центру життєстійкості громади, має плани щодо створення нової книги про життя громади в умовах окупації. Але будь-які ініціативи можна реалізувати тільки тоді, коли поряд однодумці.
Тетяні поталанило, серед тих людей, яких вона збирала, як «коштовні перлини» на початку 2022 року, є ті, які поділяють її погляди, підтримують, іноді критикують, але підставляють надійне плече, і разом беруть і виконують окреслені плани, головне, що все, що вони роблять – це заради людей, заради перемоги та повернення додому! Бути сильною – це бути з командою таких, як ти сама, які довіряють тобі ініціативу, тому що знають, що ти з цим впораєшся.
Детальна історія учасниці конкурсу за посиланням: http://surl.li/ipnxoz