«Я часто відчуваю якесь спустошення. Особливо, коли залишаюся наодинці із собою. В такі моменти я починаю згадувати всі жахіття, які довелося пережити під час активних бойових дій, окупації. Я відчуваю, наче щось зламалося всередині. І дуже важко, коли нема поруч близьких, з якими можна розділити ці почуття. Саме тому наші зустрічі для мене важливі. Тут я відчуваю підтримку, маю змогу відволіктися від тривожних думок», – розповідає Марія*, мешканка с. Тетянівка Святогірської громади.
Групові сесії в рамках психосоціальної підтримки мають важливе значення для мешканців\ок важкодоступних населених пунктів. Це можливість поділитися своїми думками, отримати дієві психологічні техніки для подолання симптомів стресу та просто насолодитися спілкуванням, якого дуже часто не вистачає.
«Бувають дні, коли я цілий день одна. Раніше моя родина була зі мною, але вони виїхали, бо для онуків тут було небезпечно. Зв’язок не дуже гарний, тому не завжди можу навіть поговорити з ними. Тому я із задоволенням відвідую такі зустрічі. Це для мене іноді єдина можливість побачити деяких знайомих і просто поговорити на різні теми», – говорить Лідія*, мешканка с. Тетянівка Святогірської громади.
Активності реалізуються в рамках проєкту «Покращення доступу до психосоціальної підтримки для людей, що цього потребують, у важкодоступних районах Донецької та Харківської областей» за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ) IOM Ukraine.