Простір можливостей: як психо-соціальна підтримка дарує дітям упевненість

«Кожна дитина — це окремий світ, загадковий і дивовижний. Але деякі світи потребують особливої уваги та підтримки, щоб їхні горизонти розширились», — розповідає фасилітатор, який працює з дітьми із синдромом Дауна.

На одній із мобільних локацій наша команда зустріла Єгора* та Михайла* — двох хлопців, які спочатку соромилися та не хотіли брати участь у групових іграх, тримаючись осторонь. Але завдяки невимушеній атмосфері, позитивному підкріпленню, доброзичливим посмішкам і схвальним кивкам, ми поступово відкрили для них простір спілкування та самореалізації.

З кожною зустріччю діти більш охоче брали участь у колективних іграх, відкривалися для спілкування і, нарешті, усміхалися так щиро, що ці посмішки стали справжнім подарунком для нас усіх. Сьогодні ми бачимо позитивну динаміку не лише в їхній поведінці, а й у загальному настрої, а найважливіше — у їхньому емоційному стані. Це доводить, що вони знайшли в Просторі психо-соціальну підтримку, яка стала для них вагомою частиною життя.

Завдяки невпинній підтримці, яка поважає особливі потреби кожного, ці діти не лише змогли брати участь у житті групи, а й отримати цінний досвід, що допоможе їм рухатися далі.

*-імена змінено.

Заходи проводяться в рамках проєкту «Захист життя за допомогою інтегрованої міжсекторальної допомоги» за підтримки міжнародної гуманітарної організації Save the Children in Ukraine за фінансування Бюро Гуманітарної допомоги USAID.

Агентство США з міжнародного розвитку здійснює управління програмою міжнародної допомоги США, надаючи економічну та гуманітарну підтримку у понад 80 країн світу. Save the Children не обовʼязково поділяє погляди, викладені в матеріалі.

Залишити коментар

Коментарі

Тут ще немає коментарів. Чому б вам не розпочати дискусію?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *