Олена Дерикорчма – номінація «Творчиня змін та можливостей»

Олена Сергіївна має два захоплення: любов до солодощів та повага до тварин. Тож свій професійний шлях вона починала як кондитер, захоплювалася створенням смаколиків, які приносили радість людям.

Проте доля мала інші плани. Через життєві обставини пані Олена змушена була змінити свою спеціальність і опанувати новий фах – зоотехніка. Усе йшло чудово до 2014 року, а потім в Україну прийшла війна. На Донеччині почалися бойові дії. Бої точилися на Слов’янському напрямку. Кожного дня обстріли ставали ще гучнішими та ближчими, і лихо прийшло до ферми Олени. Під час чергової атаки в будівлю ферми влучило п’ять снарядів – і нічого не залишилося.

Не маючи часу на розпач, Олена Сергіївна, порадившись з родиною, вирішила розпочати нову справу в рідному місті Сіверську. Вона взяла в оренду закинуту будівлю, відновила її разом із близькими й знову почала займатися фермерством. Жінка завела 20 малих поросят, а у вільний час ще й таксувала.

Згодом її господарство почало процвітати. Вона не лише працювала на розвиток місцевої економіки, а й залучала молодь, навчаючи їх основам фермерської діяльності. На господарстві вирощували 500 голів свиней та 70 баранів, не рахуючи маленьких поросят зі свиноматками.

Однак війна знову зруйнувала всі плани. З початком повномасштабного вторгнення господарство опинилося під загрозою. Прильоти поблизу ферми були настільки руйнівними, що не лишали нічого живого. З першого дня війни Олена займалася волонтерством: худобу віддавала на їжу захисникам, бо з харчуванням було тяжко. Сергій Миколайович, чоловік Олени, вирішив йти на захист Батьківщини. Евакуювавшись з дітьми та онуками до міста Покровська, де проходив службу чоловік, жінка ні на хвилину не переставала думати: «Що робити далі?». Через деякий час, переїхавши до села Миколаївка в Дніпропетровській області, Олена вирішила розпочати все з нового аркуша.

Ідея розвивати бізнес, пов’язаний із харчуванням, прийшла одразу. Використовуючи свої кулінарні навички, вона відкрила кафе «Корчма» – місце, де люди могли не лише скуштувати смачні страви, а й відчути атмосферу домашнього затишку.

Олена з великою любов’ю підбирає рецепти, зокрема традиційні, що передаються з покоління в покоління. Її натхненням є згадка про домашню кухню, якою вона колись радувала свою родину, а тепер цими смаками насолоджуються її відвідувачі.

Детальна історія учасниці конкурсу за посиланням: http://surl.li/riraif

#ЖінкаДонеччини2024